Başkan Çerçi Barbaros’ta Aşure İkram Etti

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Muharrem ayı dolayısıyla Barbaros Mahallesi’nde vatandaşlara aşure ikram etti.

Yunusemre Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle Barbaros Mahallesi’nde üç noktada vatandaşlara aşure ikram etti. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci ve yönetim kurulu üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye olarak Muharrem ayı dolayısıyla her yıl vatandaşa aşure ikram ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Çerçi, aşurenin bolluk ve bereketin simgesi olduğunu söyledi. Başkan Çerçi, “Muharrem ayının dinimizde çok önemli bir yeri var. Başta Hz. Hüseyin’in şehit edilmesi olmak üzere, Hz. Musa’nın Firavunun zulmünden kurtulması, Hz. Yunus’un balığın karnından kurtulması, Nuh tufanından sonra o zamanın inanan insanlarının karaya ayak basması gibi pek çok önemli olayın peygamberlerimizin hayatında önemli bir yeri var. Biz de bu vesile ile hem geçmişlerimize rahmet olsun diye hem de mübarek günlerde kültürümüzü yaşatmak amacıyla değişik noktalarda aşure dağıtımı yapacağız” dedi. Başkan Çerçi ve beraberindekiler aşure dağıtımının ardından vatandaşlar ile buluşup, Yunusemre Belediyesi’nin Barbaros Mahallesi’ne yaptığı projeleri anlattı. 

AŞURE DAĞITILACAK YERLER

Hafta boyunca öğle namazının ardından devam edecek etkinlikte aşure dağıtımı yapılacak yerler ve tarihleri şöyle:

6 Ekim Cuma: Hacı Yahya Camii, Uncubozköy Camii, Altın Çukuru Camii, Malta Camii, Ayn-ı Ali Camii, Yeşil Camii, Muradiye Çarşı Camii, Laleli Mesir Camii, Horozköy Camii.

7 Ekim Cumartesi: Laleli Pazaryeri

8 Ekim Pazar: Horozköy Pazaryeri

9 Ekim Pazartesi: Karaköy Pazaryeri 

Soru ve Görüşleriniz