08.03.2017
Başkan Çerçi AK Kadınları Ağırladı

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre Kadın Kolları Başkanı Şükran Irmak ve yönetimini ağırladı. Belediye olarak kadınlara özel projeler ürettiklerini kaydeden Başkan Çerçi, “Ailenin çekirdeğini oluşturan kadınlarımıza yönelik sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz” diye konuştu.

Kısa bir süre önce göreve atanan AK Parti Yunusemre Kadın Kolları Başkanı Şükran Irmak ve yönetimi Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Yeni yönetim olarak hedeflerinin büyük olduğunu dile getiren Şükran Irmak, göreve gelir gelmez çalışmalara başladıklarını ifade etti. Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini aktaran Irmak, “Belediye Başkanımızı ziyaret edip yönetimimizi tanıtmak istedik. Önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu anlamda sorumluluğumuz büyük. 16 Nisan Pazar Günü gerçekleştirilecek anayasa değişikliği referandumu öncesi kadınlarımıza ülkemizin aydınlık yarınları için ‘evet’ demeleri için çalışacak, anayasa paketini anlatacağız” diye konuştu.

HANIM LOKALLERİNİN SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Yeni yönetime başarılar dileyen Başkan ise Çerçi kadınları önemsediklerini belediye olarak kadınların sosyalleşmesi, ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla projeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Belediye Başkanı Çerçi, “Yeni yönetimin başarılı işler yapacağına olan inancım tam. AK Parti’nin vizyonunu, Türkiye’yeye olan hizmet sevdasını halkımıza, kadınlarımıza ulaştıracaktır. Her türlü çalışmalarında yanlarında olacağız. Yunusemre Belediyesi olarak tüm kadınlarımıza hizmet etmeyi bir görev adlediyoruz. Henüz 3 yılı doldurmamış bir belediye olmamıza rağmen hanım lokali ve kültür  merkezlerimizin sayısı  8’e yükseldi. Her bir lokalimizde yaklaşık 800 kursiyerimiz eğitim görüyor, sosyalleşiyor. Biz kadınlarımıza ayrı bir önem gösteriyoruz. Kadınlarımızın hertürlü sosyal, ekonomik, kültürel faaliyetlerini destekliyoruz. Kadın girişimcilerimize yönelik kurslar düzenliyoruz. Çocuklara yönelik kültürel faaliyetler bakım kreş  çocuk eğitim merkezleri anlamında çok ciddi çalışmalar yaptık” diye konuştu. Başkan Çerçi partili kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamayı unutmadı. Yeni yönetim daha sonra Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak ve Şule Uygur’la biraraya geldi. 

Soru ve Görüşleriniz