Başkan Çerçi 13 Ülkeden Gelen Edebiyatçı ve Şairleri Ağırladı

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çeşitli organizasyonlara katılmak amacıyla Manisa’ya gelen 13 ülkeden yaklaşık 35 edebiyatçı ve şairi makamında ağırladı.

Manisa’da düzenlenecek organizasyona katılmak üzere şehrimize gelen 13 ülkeden 35 edebiyatçı ve şair Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarete Organizasyonun Koordinatörü Yazar İzzet Karasu, Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (MAK-GÖÇ) Manisa Şube Başkanı Eyüp Deniz, Kıbrıs Balkanlar Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu (KIBATEK) Genel Başkanı Mevlüt Kaplan, KIBATEK Onursal Başkanı Feyyaz Sağlam, Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu A. Kemal Baysak, Gürcistan Fahri Başkonsolosu Makvala Kharebava, MAK-GÖÇ Karşıyaka Dernek Başkanı İlhami Yıldız, 13 ülkeden gelen yaklaşık 35 edebiyatçı ve şair katıldı.

Birbirinden değerli isimleri makamında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Sizleri ağırlamaktan çok mutlu oldum. Belediye olarak bir yandan şehrin geleceğini tasarlarken; bir yandan da insanımıza dokunmaya çalışıyoruz. Tabi gönül coğrafyamız da bunun içerisinde. Ortak bir medeniyetimiz zar. Geçmişte atalarımız çok büyük işler yapmış. Medeniyet inşa ederek dünyaya adaletle hükmetmişler. Gönül coğrafyamızda yaşayan herkes bizim kardeşimiz. Kalbimizde hepsinin ayrı yeri var. Türkçe de bizi bir araya getiren ortak değerimiz. Türkçemizin geliştirilmesinde yayılmasında sizlere büyük görev düşüyor. Bizler de üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” diye konuştu. KIBATEK Genel Başkanı Mevlüt Kaplan ise kendilerini konuk eden Başkan Çerçi ve organizasyonun ev sahiplerine teşekkür etti. Ziyarette Başkan Çerçi konuklarına günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaretin sonunda Başkan Çerçi ve Eşi Dr. Melek Çerçi heyeti Yunuspark’ta gerçekleştirilen yemekte ağırladı. 

Soru ve Görüşleriniz