Aşılama Eğitimini Tamamlayan Çiftçilere Sertifika Verildi

Yunusemre Belediyesi ve Yunusemre Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen aşılama eğitimlerini tamamlayan 30 üreticiye sertifikaları törenle verildi. Eğitimlerin devamının geleceğini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yuntdağı’nda kırsal kalkınma hamlelerinin süreceğini belirtti.  

Yuntdağı’nda kırsal kalkınma atağını sürdüren Yunusemre Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla İlyasçılar, Kozaklar, Akçaköy ve Süngüllü mahallelerinde 88 saatlik aşılama eğitimini tamamlayan üreticilere sertifikalarını törenle verdi. Akçaköy’de düzenlenen törene Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Başkan Yardımcıları Ramiş Şiyak ve Mustafa Irmak, Meclis Üyesi Mustafa Gürler, Muhtarlık İşleri Müdürü Mehmet Ata, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı, teknik personel ve üreticiler katıldı.

MUHTARDAN YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR 

Törende konuşan Akçaköy Muhtarı Adil Kızıl, Yunusemre Belediyesi’nin destekleriyle bölgede tarımın geliştiğini, üreticilerin bilinçlendiğini kaydetti. Başkan Çerçi nezdinde bu projelere katkıda bulunan herkese teşekkür eden Kızıl, “Yunusemre Belediyemizin kırsal kalkınma anlamında Yuntdağı mahallelerine çok büyük destekleri oldu. Yapılan aşılama eğitimleri de bize katkı sağladı. Allah Belediye Başkanımızdan ve emeği geçenlerden razı olsun” dedi. 

EĞİTİMLERİN DEVAMI GELECEK

Halk Eğitim Merkezi Eğitmenlerinden Ziraat Mühendisi Mehmet Ateş de aşılama eğitimleriyle üreticilerin doğru yöntemle aşılama yapabileceklerini aktararak bu eğitime önayak olan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Belediye Muhtarlık İşleri Müdürü Mehmet Ata da, kırsal kalkınma projeleriyle bölgede özellikle ürün çeşitliliğinin arttığını, alternatif ürünlerle üreticilerin ekonomik anlamda desteklendiğini anlattı. Muhtarlık işleri Müdürü Ata, bu tür eğitimlerin belirli periyotlarla devam edeceğini kaydederken, çiftçilerin eğitimlere olan ilgisinin de kendilerini memnun ettiğini söyledi.

“ÇİFTÇİMİZİN DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise törende yaptığı konuşmada, 63 mahallesi Yuntdağı’nda bulunan Yunusemre’de kırsal kalkınma hamlelerini sürdüreceklerini müjdeledi. “Çiftçimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz” diyen Başkan Çerçi sözlerini şöyle tamamladı:  “Kırsal bölgelerimize fidan dağıtımı yaptık, hayvancılığı geliştirmek amacıyla çalışmalarda bulunduk. İçme suyu göletleri, hayvan yıkama alanları yaptık. Aşılama çalışmaları gerçekleştirdik. Bu yıl yaklaşık 80 bin göz aşılama yaptık. Belediyemiz kuruluşundan itibaren yaklaşık 200 bin göz aşılama yapıldı. Kırsal mahallelerimizde tarım ve besiciliği geliştirmek, üreticimizin rahat yaşamasını istiyoruz. Beledimizin ve İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla İlyasçılar, Kozaklar, Akçaköy ve Süngüllü mahallelerinde yaşayan üreticilerimize  meyve ağaçlarına, antep fıstığı aşılama konusunda eğitim verdik. Eğitimlerini tamamlayan üreticilerimize sertifikalarını aldı. Kendilerini kutluyorum. Üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz” 

Soru ve Görüşleriniz