Akgedik’te 350 Konut İçin Kuralar 5 Mayıs’ta Çekiliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin başlattığı Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Akgedik’te inşa edilecek 350 konutun kura tarihi belli oldu. 2 bin 456 başvurunun yapıldığı projede kuralar 5 Mayıs Salı günü çekilecek.

Yunusemre Belediyesi’nin dev konut hamlesi 5.500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nde çalışmalar hızla ilerlerken; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut projesi kapsamında bölgede 350 konut daha yapılacak. Projede 245 adet 2+1, 105 de 3+1 konut yer alacak. Başvuruları 15 Ocak Çarşamba günü sona eren projede hak sahibi belirleme kura tarihi belli oldu. 2 bin 456 kişinin başvurduğu projede kuralar 5 Mayıs Salı günü Yunus Emre Millet Çarşısı Tiyatro ve Konferans Salonunda çekilecek.

ÇEKİLİŞLER YUNUS EMRE MİLLET ÇARŞISI’NDA YAPILACAK

3. etapta yer alacak bin konut ile birlikte bölgede yaklaşık bin 500 konutun daha yükseleceğini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi olarak TOKİ ortaklığıyla Akgedik’te hayata geçirdiğimiz toplu konut projemiz hızla büyüyor. Projemizin 1100 konuttan oluşan ilk etabını hak sahiplerimize teslim ettik. Bin 500 konuttan oluşan 2. etabı da önümüzde aylarda teslim edeceğiz. Yine geçtiğimiz aylarda kuraları çekilen bin konut ile birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında bölgeye 350 konut daha yapılıyor. 2 bin 456 vatandaşımız ev sahibi olmak umuduyla başvurdu. Projenin hak sahipliği belirleme kurasının tarihi de belli oldu. 5 Mayıs Salı günü, Yunus Emre Millet Çarşısı’nda kuralarımızı çekeceğiz.  Amacımız maddi imkansızlıklar dolayısıyla ev sahibi olamayan vatandaşlarımızın yuva sahibi olmasına vesile olmak” diye konuştu. 

Soru ve Görüşleriniz